Volkswagen T-Roc: alle generaties, motoren en uitvoeringen
De Volkswagen T-Roc bestaat sinds 2017 en telt twee generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de vorige generatie (T-Roc 1), en waar je op let bij een tweedehands T-Roc. De motoren en de uitrusting van de nieuwste T-Roc (sinds 2025) staan nog niet in onze databank.
Welke motoren heeft de Volkswagen T-Roc? In onze databank 12 motorversies, van 110 pk (1.0 TSI OPF) tot 300 pk (R), in benzine en diesel.
De generaties van de Volkswagen T-Roc

T-Roc 1 · 2017–2025
De T-Roc kwam in 2017, als compacte SUV onder de Tiguan. Er zijn benzinemotoren (1.0, 1.5 en 2.0 TSI) en dieselmotoren (1.6 en 2.0 TDI) van 110 tot 190 pk; de T-Roc R heeft 300 pk.
12 motorversiesMotoren en vermogens
- 1.0 TSI OPF Benzine110/115 pk999 cc · ACTIVE, GOAL, IQ.DRIVE, Life, MOVE, R-Line, Sport, Standard, Style, UNITED
- Cabriolet 1.0 TSI OPF Benzine110/115 pk999 cc · ACTIVE, GOAL, MOVE, Style
- 1.0 TSI Benzine115 pk999 cc · Standard, Style
- 1.6 TDI SCR Diesel115 pk1.598 cc · IQ.DRIVE, Sport, Standard, Style, UNITED
- 2.0 TDI SCR Diesel115/116/150/190 pk1.968 cc · ACTIVE, ACTIVE 4MOTION DSG, ACTIVE DSG, GOAL, GOAL DSG, IQ.DRIVE, IQ.DRIVE 4MOTION, IQ.DRIVE 4MOTION DSG, IQ.DRIVE DSG, Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line 4MOTION DSG, R-Line DSG, Sport, Sport 4MOTION, Sport 4MOTION DSG, Sport DSG, Standard, Style, Style 4MOTION, Style 4MOTION DSG, Style DSG, UNITED, UNITED 4MOTION DSG, UNITED DSG
- 1.5 TSI ACT Benzine150 pk1.498 cc · DSG, Sport, Sport DSG, Standard, Style, Style DSG
- 1.5 TSI OPF Benzine150 pk1.498 cc · GOAL, GOAL DSG, Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line DSG, Style, Style DSG
- 1.5 TSI OPF ACT Benzine150 pk1.498 cc · ACTIVE, ACTIVE DSG, DSG, IQ.DRIVE, IQ.DRIVE 4MOTION DSG, IQ.DRIVE DSG, Sport, Sport 4MOTION DSG, Sport DSG, Standard, Style, Style 4MOTION DSG, Style DSG, UNITED, UNITED DSG
- Cabriolet 1.5 TSI OPF ACT Benzine150 pk1.498 cc · ACTIVE, ACTIVE DSG, GOAL, GOAL DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line DSG, R-Line Edition Blue "Plus" DSG, R-Line Edition Blue DSG, Style, Style DSG
- 2.0 TSI Benzine190 pk1.984 cc · Sport 4MOTION DSG
- 2.0 TSI OPF Benzine190 pk1.984 cc · R-Line 4MOTION DSG, Sport 4MOTION DSG
- R Benzine300 pk1.984 cc · 4MOTION DSG
| Motor | Brandstof | Vermogen | Cilinderinhoud | Uitvoeringen |
|---|---|---|---|---|
| 1.0 TSI OPF | Benzine | 110/115 pk | 999 cc | ACTIVE, GOAL, IQ.DRIVE, Life, MOVE, R-Line, Sport, Standard, Style, UNITED |
| Cabriolet 1.0 TSI OPF | Benzine | 110/115 pk | 999 cc | ACTIVE, GOAL, MOVE, Style |
| 1.0 TSI | Benzine | 115 pk | 999 cc | Standard, Style |
| 1.6 TDI SCR | Diesel | 115 pk | 1.598 cc | IQ.DRIVE, Sport, Standard, Style, UNITED |
| 2.0 TDI SCR | Diesel | 115/116/150/190 pk | 1.968 cc | ACTIVE, ACTIVE 4MOTION DSG, ACTIVE DSG, GOAL, GOAL DSG, IQ.DRIVE, IQ.DRIVE 4MOTION, IQ.DRIVE 4MOTION DSG, IQ.DRIVE DSG, Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line 4MOTION DSG, R-Line DSG, Sport, Sport 4MOTION, Sport 4MOTION DSG, Sport DSG, Standard, Style, Style 4MOTION, Style 4MOTION DSG, Style DSG, UNITED, UNITED 4MOTION DSG, UNITED DSG |
| 1.5 TSI ACT | Benzine | 150 pk | 1.498 cc | DSG, Sport, Sport DSG, Standard, Style, Style DSG |
| 1.5 TSI OPF | Benzine | 150 pk | 1.498 cc | GOAL, GOAL DSG, Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line DSG, Style, Style DSG |
| 1.5 TSI OPF ACT | Benzine | 150 pk | 1.498 cc | ACTIVE, ACTIVE DSG, DSG, IQ.DRIVE, IQ.DRIVE 4MOTION DSG, IQ.DRIVE DSG, Sport, Sport 4MOTION DSG, Sport DSG, Standard, Style, Style 4MOTION DSG, Style DSG, UNITED, UNITED DSG |
| Cabriolet 1.5 TSI OPF ACT | Benzine | 150 pk | 1.498 cc | ACTIVE, ACTIVE DSG, GOAL, GOAL DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line DSG, R-Line Edition Blue "Plus" DSG, R-Line Edition Blue DSG, Style, Style DSG |
| 2.0 TSI | Benzine | 190 pk | 1.984 cc | Sport 4MOTION DSG |
| 2.0 TSI OPF | Benzine | 190 pk | 1.984 cc | R-Line 4MOTION DSG, Sport 4MOTION DSG |
| R | Benzine | 300 pk | 1.984 cc | 4MOTION DSG |
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.
Welke uitrusting heeft de T-Roc 1?
T-Roc 1 2.0 TDI SCR Style (2025): 29 opties standaard, 8 op bestelling.
Veiligheid
- Automatisch noodremsysteem (Standaard)
- ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
- ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
- Antislipsysteem (Standaard)
- Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
- Bandenspanningscontrole (Standaard)
- Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
Rijhulp & parkeren
- Parkeersensoren (Standaard)
- Automatisch parkeersysteem (Standaard)
- Adaptive cruise control (Standaard)
- Snelheidsbegrenzer (Standaard)
- Rijstrookassistent (Standaard)
- Afstandswaarschuwing (Standaard)
- Hellingsassistent (Standaard)
- Dodehoekdetectie (Optie)
- Waarschuwing kruisend verkeer achter (Optie)
- Verkeersbordherkenning (Optie)
Multimedia & connectiviteit
- Apple CarPlay (Standaard)
- Android Auto (Standaard)
- Bluetooth (Standaard)
- Handsfree-systeem (Standaard)
- Radio (Standaard)
- DAB-radio (Standaard)
- Navigatiesysteem (Optie)
- Draadloos opladen (Optie)
Verlichting
- LED-koplampen (Standaard)
- Lichtsensor (Standaard)
- Grootlichtassistent (Optie)
Comfort & bediening
- Centrale vergrendeling (Standaard)
- Elektrische ramen (Standaard)
- Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
- Stuurbekrachtiging (Standaard)
Klimaat & zetels
- Airconditioning (Standaard)
- Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)
- Lederen zetels (Optie)
Exterieur, wielen & banden
- Lichtmetalen velgen (Standaard)
- Trekhaak (Optie)
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.
De Volkswagen T-Roc in België
Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.
| Jaar | nieuw | tweedehands |
|---|---|---|
| 2021 | 4.850 | 1.564 |
| 2022 | 4.204 | 2.063 |
| 2023 | 4.287 | 3.208 |
| 2024 | 4.279 | 3.796 |
| 2025 | 4.385 | 3.875 |
- Benzine93 %
- Diesel7 %
Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.
Een tweedehands T-Roc kopen of verkopen
- 1
Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.
- 2
Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak.
- 3
Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.
Vragen over de Volkswagen T-Roc
Hoeveel generaties heeft de Volkswagen T-Roc?
Twee, sinds 2017; de nieuwste sinds 2025.
Hoeveel pk heeft de Volkswagen T-Roc R?
De T-Roc R van de eerste generatie heeft 300 pk, met vierwielaandrijving (4MOTION).
Je T-Roc verkopen?
Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.



