Modelgids

Volkswagen Golf: alle generaties, motoren en uitvoeringen

De Volkswagen Golf bestaat sinds 1974 en telt acht generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de huidige Golf, en waar je op let bij een tweedehands Golf.

8generaties (sinds 1974)
191motorversies in onze databank
333 pkkrachtigste: Golf 8 Variant R

Welke motoren heeft de Volkswagen Golf? In onze databank 191 motorversies over acht generaties, van 27 pk (CityStromer, Golf 3) tot 333 pk (Variant R, Golf 8), in benzine, diesel, plug-in hybride, elektrisch, aardgas (CNG) en LPG.

De generaties van de Volkswagen Golf

De acht generaties van de Volkswagen Golf naast elkaar, van de Golf 1 (1974) tot de Golf 8 (2019) (illustratie)

Golf 8 · 2019–nu

De huidige Golf. Er zijn benzinemotoren (1.0 en 1.5 TSI, ook als mild hybride eTSI), een diesel (2.0 TDI), een aardgasversie (1.5 TGI), plug-in hybrides (eHybrid en GTE) en de sportversies GTI, GTD, GTI Clubsport en R, tot 333 pk. Bij de facelift van 2024 kwam onder meer een 1.5 TSI van 116 en 150 pk.

28 motorversies

Motoren en vermogens

  • 1.0 eTSI Benzine (mild hybride)110 pk999 cc · ACTIVE DSG, Life DSG, MOVE DSG, UNITED DSG
  • 1.0 TSI Benzine110 pk999 cc · ACTIVE, Life, MOVE, Standard, UNITED
  • Variant 1.0 eTSI Benzine (mild hybride)110 pk999 cc · ACTIVE DSG, Life DSG, MOVE DSG
  • Variant 1.0 TSI Benzine110 pk999 cc · ACTIVE, Life, MOVE, Standard
  • 2.0 TDI SCR Diesel115/150 pk1.968 cc · ACTIVE, ACTIVE DSG, Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line DSG, Standard, Style DSG, UNITED, UNITED DSG
  • Variant 2.0 TDI SCR Diesel115/150 pk1.968 cc · ACTIVE, ACTIVE DSG, Comfortline, Comfortline 4MOTION DSG (7-Gang), Comfortline DSG (7-Gang), Highline, Highline 4MOTION DSG (7-Gang), Highline DSG (7-Gang), IQ.DRIVE, IQ.DRIVE 4MOTION DSG (7-Gang), IQ.DRIVE DSG (7-Gang), JOIN 4MOTION DSG (7-Gang), JOIN DSG (7-Gang), Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line DSG, Standard, Style DSG, UNITED, UNITED DSG (7-Gang)
  • 1.5 TSI Benzine116/150 pk1.498 cc · EDITION 50, GOAL, Life, R-Line, Standard, Style
  • 2.0 TDI Diesel116/150 pk1.968 cc · EDITION 50 DSG, GOAL, GOAL DSG, Life, Life DSG, R-Line DSG, Standard, Style DSG
  • Variant 1.5 TSI Benzine116/150 pk1.498 cc · ACTIVE, GOAL, Life, MOVE, R-Line, Standard, Style
  • Variant 2.0 TDI Diesel116/150 pk1.968 cc · GOAL, GOAL DSG, Life, Life DSG, R-Line DSG, Standard, Style DSG
  • 1.5 TGI Aardgas (CNG)130 pk1.498 cc · ACTIVE DSG, Life DSG, UNITED DSG
  • Variant 1.5 TGI Aardgas (CNG)130 pk1.498 cc · ACTIVE DSG, Life DSG
  • 1.5 eTSI Benzine (mild hybride)150 pk1.498 cc · ACTIVE DSG, EDITION 50 DSG, GOAL DSG, Life DSG, MOVE DSG, R-Line DSG, Style DSG, UNITED DSG
  • 1.5 TSI ACT Benzine150 pk1.498 cc · ACTIVE, Life, MOVE, R-Line, Style, UNITED
  • Variant 1.5 eTSI Benzine (mild hybride)150 pk1.498 cc · ACTIVE DSG, GOAL DSG, Life DSG, MOVE DSG, R-Line DSG, Style DSG
  • Alltrack 2.0 TDI SCR Diesel184/200 pk1.968 cc · 4MOTION DSG, 4MOTION DSG (7-Gang)
  • 2.0 TSI Benzine190 pk1.984 cc · R-Line 4MOTION DSG, R-Line DSG, Style 4MOTION DSG, Style DSG
  • Variant 2.0 TSI Benzine190 pk1.984 cc · R-Line 4MOTION DSG, R-Line DSG, Style 4MOTION DSG, Style DSG
  • GTD Diesel200 pk1.968 cc · DSG
  • 1.4 eHybrid Plug-in hybride204 pk1.395 cc · Style DSG
  • 1.5 eHybrid Plug-in hybride204 pk1.498 cc · EDITION 50 DSG, Style DSG
  • GTE Plug-in hybride245/272 pk1.395/1.498 cc · DSG
  • GTI Benzine245/265 pk1.984 cc · DSG, Standard
  • GTI Clubsport Benzine300 pk1.984 cc · DSG
  • GTI Clubsport 45 Benzine300 pk1.984 cc · DSG
  • Variant R Benzine310/320/333 pk1.984 cc · 4MOTION DSG, DSG (7-Gang)
  • R Benzine320/333 pk1.984 cc · "20 Years" 4MOTION DSG, 333 Limited Edition 4MOTION DSG, 4MOTION DSG, Black Edition 4MOTION DSG
  • R Performance Benzine333 pk1.984 cc · 4MOTION DSG

Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.

Welke uitrusting heeft de Golf 8?

27standaard11op bestelling

Golf 8 2.0 TDI SCR Life DSG (2024): 27 opties standaard, 11 op bestelling.

Veiligheid

  • ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
  • ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
  • Antislipsysteem (Standaard)
  • Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
  • Banden­spanningscontrole (Standaard)
  • Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
  • Automatisch noodremsysteem (Optie)

Rijhulp & parkeren

  • Parkeersensoren (Standaard)
  • Snelheidsbegrenzer (Standaard)
  • Rijstrookassistent (Standaard)
  • Verkeersbordherkenning (Standaard)
  • Afstandswaarschuwing (Standaard)
  • Hellingsassistent (Standaard)
  • Automatisch parkeersysteem (Optie)
  • Adaptive cruise control (Optie)
  • Dodehoekdetectie (Optie)
  • Waarschuwing kruisend verkeer achter (Optie)

Multimedia & connectiviteit

  • Apple CarPlay (Standaard)
  • Android Auto (Standaard)
  • Bluetooth (Standaard)
  • Handsfree-systeem (Standaard)
  • Draadloos opladen (Standaard)
  • Radio (Standaard)
  • DAB-radio (Standaard)
  • Navigatiesysteem (Optie)

Verlichting

  • LED-koplampen (Standaard)
  • Lichtsensor (Standaard)
  • Meedraaiende koplampen (Optie)
  • Grootlichtassistent (Optie)

Comfort & bediening

  • Centrale vergrendeling (Standaard)
  • Elektrische ramen (Standaard)
  • Stuurbekrachtiging (Standaard)
  • Regensensor-ruitenwissers (Optie)
  • Head-up display (Optie)

Klimaat & zetels

  • Airconditioning (Standaard)
  • Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)

Exterieur, wielen & banden

  • Lichtmetalen velgen (Standaard)
  • Trekhaak (Optie)

Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.

De Volkswagen Golf in België

Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.

26.615tweedehands ingeschreven in 2025
−11 %tweedehands sinds 2021 (30.061)
2.814nieuw ingeschreven in 2025
Inschrijvingen per jaar
Inschrijvingen per jaar
Jaarnieuwtweedehands
20215.57430.061
20224.50627.740
20237.03028.102
20246.91926.780
20252.81426.615
Brandstof tweedehands 2025
  • Benzine60 %
  • Diesel31 %
  • Hybride (ook plug-in)7 %
  • Elektrisch1 %
  • Overig1 %

Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.

Een tweedehands Golf kopen of verkopen

  1. 1

    Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.

  2. 2

    Bij een automaat (DSG) vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak; bij een plug-in hybride naar de staat van de batterij.

  3. 3

    Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.

Vragen over de Volkswagen Golf

Hoeveel generaties heeft de Volkswagen Golf?

Acht: de Golf 1 (vanaf 1974) tot de huidige Golf 8 (vanaf 2019).

Hoeveel pk heeft de Golf 8 GTI?

De Golf 8 GTI heeft 245 pk; na de facelift van 2024 is dat 265 pk.

Wat is de krachtigste Golf?

De Golf 8 R en R Performance, met 333 pk.

Welke Golf had als eerste een TDI-diesel?

De Golf 3, met een 1.9 TDI van 90 of 110 pk.

Je Golf verkopen?

Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.

Vraag een bod aan