Modelgids

Volkswagen Polo: alle generaties, motoren en uitvoeringen

De Volkswagen Polo bestaat sinds 1976 en telt zes generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de huidige Polo, en waar je op let bij een tweedehands Polo.

6generaties (sinds 1976)
113motorversies in onze databank
220 pkkrachtigste: Polo 6 GTI
2Polo te koop op Carnet

De generaties van de Volkswagen Polo

Polo 6 2017–nu

+

De huidige Polo, sinds 2017. Er zijn benzinemotoren, een diesel en een aardgasversie (1.0 TGI); de GTI heeft 200 pk, na de facelift 207 pk.

MotorBrandstofVermogenCilinderinhoudUitvoeringen
1.0Benzine80 pk999 ccACTIVE, Fresh, GOAL, Life, MOVE, Standard
1.0 MPIBenzine80 pk999 ccACTIVE, Comfortline, IQ.DRIVE, JOIN, Trendline, UNITED, beats
1.6 TDI SCRDiesel80/95 pk1.598 ccComfortline, Comfortline DSG (7-Gang), Highline, Highline DSG (7-Gang), IQ.DRIVE, IQ.DRIVE DSG (7-Gang), JOIN, JOIN DSG (7-Gang), Trendline, UNITED, UNITED DSG (7-Gang), beats, beats DSG (7-Gang)
1.0 TGIAardgas (CNG)90 pk999 ccACTIVE, Comfortline, Comfortline (Benzinbetrieb), Comfortline (Erdgasbetrieb), Highline, Highline (Benzinbetrieb), Highline (Erdgasbetrieb), IQ.DRIVE, Life, Style, UNITED
1.0 TSI OPFBenzine95/110/115/116 pk999 ccACTIVE, ACTIVE DSG, ACTIVE DSG (7-Gang), Comfortline, Comfortline DSG (7-Gang), GOAL, GOAL DSG, Highline, Highline DSG (7-Gang), IQ.DRIVE, IQ.DRIVE DSG (7-Gang), JOIN, JOIN DSG (7-Gang), Life, Life DSG, MOVE, MOVE DSG, R-Line, R-Line DSG, Style, Style DSG, UNITED, UNITED DSG (7-Gang), beats, beats DSG (7-Gang)
1.0 TSIBenzine116 pk999 ccComfortline, Comfortline DSG (7-Gang), Highline, Highline DSG (7-Gang), beats, beats DSG (7-Gang)
1.5 TSI OPFBenzine150 pk1.498 ccHighline DSG (7-Gang)
GTIBenzine200/207 pk1.984 ccDSG, Edition 25 DSG
GTI OPFBenzine200/207 pk1.984 ccDSG, Standard

Polo 5 2009–2017

+

De GTI had 180 of 192 pk; de Polo R WRC, gebouwd naar aanleiding van het wereldkampioenschap rally, had 220 pk.

MotorBrandstofVermogenCilinderinhoud
CrossPolo 1.2Benzine70 pk1.198 cc
1.2Benzine70 pk1.198 cc
1.2 BMTBenzine70 pk1.198 cc
CrossPolo 1.2 TDIDiesel75 pk1.199 cc
1.0Benzine75 pk999 cc
1.0 BMTBenzine75 pk999 cc
1.2 TDIDiesel75 pk1.199 cc
1.2 TDI BlueMotion 87gDiesel75 pk1.199 cc
1.2 TDI BlueMotion 88gDiesel75 pk1.199 cc
1.2 TDI BlueMotion 89gDiesel75 pk1.199 cc
1.4 TDIDiesel75 pk1.422 cc
1.4 TDI BlueMotionDiesel75 pk1.422 cc
1.4 TDI BMTDiesel75/90/105 pk1.422 cc
1.6 TDIDiesel75/90/105 pk1.598 cc
1.4 BiFuelLPG82/86 pk1.390 cc
1.6 BiFuelLPG82 pk1.598 cc
CrossPolo 1.4Benzine85 pk1.390 cc
1.4Benzine85 pk1.390 cc
CrossPolo 1.4 TDI BMTDiesel90/105 pk1.422 cc
CrossPolo 1.6 TDIDiesel90/105 pk1.598 cc
1.2 TSI BMTBenzine90/105/110 pk1.197 cc
1.6 TDI BMTDiesel90 pk1.598 cc
1.0 TSI BlueMotionBenzine95 pk999 cc
CrossPolo 1.2 TSIBenzine105 pk1.197 cc
1.2 TSIBenzine105 pk1.197 cc
CrossPolo 1.0 TSI BMTBenzine110 pk999 cc
CrossPolo 1.2 TSI BMTBenzine110 pk1.197 cc
1.0 TSI BMTBenzine110 pk999 cc
BlueGTBenzine140/150 pk1.395 cc
GTIBenzine180/192 pk1.390/1.798 cc
R WRCBenzine220 pk1.984 cc

Polo 4 2001–2009

+

De GTI had 150 pk, in de latere versies tot 180 pk.

MotorBrandstofVermogenCilinderinhoud
1.2Benzine55/64/70 pk1.198 cc
1.9 SDIDiesel64 pk1.896 cc
Fun 1.2Benzine64 pk1.198 cc
Limousine 1.9 SDIDiesel64 pk1.896 cc
CrossPolo 1.2Benzine70 pk1.198 cc
CrossPolo 1.4 TDIDiesel70 pk1.422 cc
1.4Benzine75/80 pk1.390 cc
1.4 TDIDiesel75/80 pk1.422 cc
Fun 1.4Benzine75 pk1.390 cc
Fun 1.4 TDIDiesel75 pk1.422 cc
Limousine 1.4Benzine75 pk1.390 cc
Limousine 1.4 TDIDiesel75 pk1.422 cc
CrossPolo 1.4Benzine80 pk1.390 cc
1.4 TDI DPFDiesel80 pk1.422 cc
1.4 TDI DPF BlueMotionDiesel80 pk1.422 cc
1.4 TDI DPF BlueMotion DPFDiesel80 pk1.422 cc
1.4 FSIBenzine86 pk1.390 cc
Fun 1.4 FSIBenzine86 pk1.390 cc
CrossPolo 1.4 16VBenzine100 pk1.390 cc
CrossPolo 1.9 TDIDiesel100 pk1.896 cc
1.4 16VBenzine100 pk1.390 cc
1.9 TDIDiesel100/130 pk1.896 cc
1.9 TDI DPFDiesel100 pk1.896 cc
Fun 1.4 16VBenzine100 pk1.390 cc
Fun 1.9 TDIDiesel100 pk1.896 cc
Limousine 1.4 16VBenzine100 pk1.390 cc
CrossPolo 1.6Benzine105 pk1.598 cc
1.6Benzine105 pk1.598 cc
GTIBenzine150/180 pk1.781 cc

Polo 3 1994–2001

+

Ook als sedan (Polo Classic) en break (Variant). De GTI had 120 of 125 pk.

MotorBrandstofVermogenCilinderinhoud
45Benzine45 pk1.043 cc
1.0Benzine50 pk999 cc
50Benzine50 pk999 cc
55Benzine55 pk1.298 cc
1.7 SDIDiesel60 pk1.716 cc
60Benzine60 pk1.390 cc
60 SDIDiesel60 pk1.716 cc
Classic 60Benzine60 pk1.390 cc
Classic 60 SDIDiesel60 pk1.716 cc
Variant 60Benzine60 pk1.390 cc
Variant 60 SDIDiesel60 pk1.716 cc
1.9 DDiesel64 pk1.896 cc
1.9 SDIDiesel64 pk1.896 cc
64 DDiesel64 pk1.896 cc
64 SDIDiesel64 pk1.896 cc
Variant 64 SDIDiesel64 pk1.896 cc
Classic 68 SDIDiesel68 pk1.896 cc
Variant 68 SDIDiesel68 pk1.896 cc
1.4Benzine75 pk1.390 cc
1.4 TDIDiesel75 pk1.422 cc
75Benzine75 pk1.598 cc
Classic 7575 pk1.390/1.598 cc
Variant 7575 pk1.390/1.598 cc
Classic 90 TDIDiesel90 pk1.896 cc
Variant 90 TDIDiesel90 pk1.896 cc
1.4 16VBenzine100 pk1.390 cc
16VBenzine100 pk1.390 cc
Classic 100Benzine100 pk1.595 cc
Variant 100Benzine100 pk1.595 cc
Classic 110 TDIDiesel110 pk1.896 cc
Variant 110 TDIDiesel110 pk1.896 cc
GTIBenzine120/125 pk1.598 cc

Polo 2 1981–1994

+

Als hatchback en als Coupé. De sportiefste was de Polo G40 Coupé, met 113 pk.

MotorBrandstofVermogenCilinderinhoud
1.05Benzine40/45 pk1.043 cc
Stufenheck 1.05Benzine40 pk1.043 cc
1.0Benzine45 pk1.043 cc
1.05 Kat.Benzine45 pk1.043 cc
1.05 U-Kat.Benzine45 pk1.043 cc
1.3 DieselDiesel45 pk1.272 cc
Coupé 1.0Benzine45 pk1.043 cc
Coupé 1.05Benzine45 pk1.043 cc
Coupé 1.05 Kat.Benzine45 pk1.043 cc
Coupé 1.05 U-Kat.Benzine45 pk1.043 cc
Coupé 1.3 DieselDiesel45 pk1.272 cc
Stufenheck 1.05 U-Kat.Benzine45 pk1.043 cc
Stufenheck 1.3 DieselDiesel45 pk1.272 cc
1.4 DDiesel48 pk1.391 cc
Coupé 1.4 DDiesel48 pk1.398 cc
1.1Benzine50 pk1.093 cc
Coupé 1.1Benzine50 pk1.093 cc
1.3Benzine54/55/60/75 pk1.272 cc
1.3 Kat.Benzine54/75 pk1.272 cc
1.3 U-Kat.Benzine54 pk1.272 cc
Coupé 1.3Benzine54/55/60/75 pk1.272 cc
Coupé 1.3 Kat.Benzine54/75 pk1.272 cc
Coupé 1.3 U-Kat.Benzine54 pk1.272 cc
Stufenheck 1.3Benzine54 pk1.272 cc
Stufenheck 1.3 U-Kat.Benzine54 pk1.272 cc
Coupé G40Benzine113 pk1.272 cc

Polo 1 1976–1981

+

De eerste Polo, van 40 tot 60 pk.

MotorBrandstofVermogenCilinderinhoud
0.9Benzine40 pk895 cc
1.1Benzine50/60 pk1.042/1.092 cc
1.3Benzine60 pk1.272 cc

Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.

Welke uitrusting heeft de Polo 6?

Polo 6 1.0 TSI OPF Comfortline (2025): 24 opties standaard, 13 op bestelling.

Veiligheid

  • StandaardABS (antiblokkeersysteem)
  • StandaardESP (stabiliteitscontrole)
  • StandaardAntislipsysteem
  • StandaardVermoeidheidsherkenning
  • StandaardBanden­spanningscontrole
  • StandaardIsofix (kinderzitbevestiging)
  • OptieAutomatisch noodremsysteem

Rijhulp & parkeren

  • StandaardParkeersensoren
  • StandaardSnelheidsbegrenzer
  • StandaardRijstrookassistent
  • StandaardAfstandswaarschuwing
  • StandaardHellingsassistent
  • OptieAutomatisch parkeersysteem
  • OptieAdaptive cruise control
  • OptieDodehoekdetectie
  • OptieWaarschuwing kruisend verkeer achter
  • OptieVerkeersbordherkenning

Multimedia & connectiviteit

  • StandaardApple CarPlay
  • StandaardAndroid Auto
  • StandaardBluetooth
  • StandaardHandsfree-systeem
  • StandaardRadio
  • StandaardDAB-radio
  • OptieNavigatiesysteem
  • OptieDraadloos opladen

Verlichting

  • StandaardLED-koplampen
  • StandaardLichtsensor
  • OptieGrootlichtassistent
  • OptieMistlampen

Comfort & bediening

  • StandaardCentrale vergrendeling
  • StandaardElektrische ramen
  • StandaardStuurbekrachtiging
  • OptieRegensensor-ruitenwissers

Klimaat & zetels

  • StandaardAirconditioning
  • StandaardAchterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar

Exterieur, wielen & banden

  • OptieLichtmetalen velgen
  • OptieTrekhaak

Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.

Een tweedehands Polo kopen of verkopen

Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.

Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak.

Kijk de uitvoering na met de lijst hieronder: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.

Vragen over de Volkswagen Polo

Hoeveel generaties heeft de Volkswagen Polo?+

Zes, sinds 1976.

Hoeveel pk heeft de Volkswagen Polo GTI?+

De huidige Polo GTI (Polo 6) heeft 200 pk; na de facelift is dat 207 pk.

Wat is de krachtigste Polo?+

De Polo R WRC (Polo 5), met 220 pk.

Je Polo verkopen?

Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.

Vraag een bod aan