Renault Captur: alle generaties, motoren en uitvoeringen
De Renault Captur bestaat sinds 2013 en telt twee generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de huidige Captur, en waar je op let bij een tweedehands Captur.
Welke motoren heeft de Renault Captur? In onze databank 22 motorversies over twee generaties, van 90 pk (dCi 90, Captur 1) tot 158 pk (E-Tech Plug-in Hybrid 160, Captur 2), in benzine, diesel, plug-in hybride en LPG.
De generaties van de Renault Captur
Captur 2 · 2020–nu
De huidige Captur, sinds 2020. Er zijn benzinemotoren (ook op LPG), een diesel, mild hybrides, een volledige hybride (E-Tech Full Hybrid, 143 pk) en een plug-in hybride (E-Tech Plug-in Hybrid, 158 pk).
13 motorversiesMotoren en vermogens
- TCe 100 LPG LPG91/100 pk999 cc · Business Edition (Autogasbetrieb), Business Edition (Benzinbetrieb), Evolution (Autogasbetrieb), Evolution (Benzinbetrieb), Experience (Autogasbetrieb), Experience (Benzinbetrieb), Intens (Autogasbetrieb), Intens (Benzinbetrieb)
- TCe 90 Benzine91 pk999 cc · Business Edition, Equilibre, Evolution, Experience, Intens, Life, Techno, Zen
- TCe 100 Benzine100 pk999 cc · Business Edition, Experience, Intens, Life
- BLUE dCi 115 Diesel115 pk1.461 cc · Business Edition, Business Edition EDC, Intens, Intens EDC
- TCe 130 GPF Benzine130 pk1.332 cc · Business Edition, Business Edition EDC, Edition One, Edition One EDC, Experience, Experience EDC, Intens, Intens EDC
- Mild Hybrid 140 Benzine140 pk1.332 cc · Equilibre, Evolution, Evolution EDC, R.S. Line, Techno, Techno EDC, Techno Fast Track
- TCe 140 GPF Benzine140 pk1.332 cc · Business Edition, Business Edition EDC, Edition One, Edition One EDC, Experience, Experience EDC, Intens, Intens EDC, R.S. Line, R.S. Line EDC, Zen, Zen EDC
- E-Tech Full Hybrid 145 Benzine143 pk1.598 cc · Esprit Alpine Multi-Mode-Automatik, Techno Multi-Mode-Automatik
- E-Tech Hybrid 145 Benzine143 pk1.598 cc · Techno Fast Track Multi-Mode-Automatik, Techno Multi-Mode-Automatik
- TCe 155 GPF Benzine155 pk1.332 cc · Edition One EDC, Intens EDC
- E-Tech Plug-in Hybrid 160 Plug-in hybride158 pk1.598 cc · Business Edition Automatik, E-Tech engineered Automatik, Edition One Automatik, Iconic Automatik, Initiale Paris Automatik, Intens Automatik, R.S. Line Automatik, Techno Automatik
- Mild Hybrid 160 Benzine158 pk1.332 cc · Esprit Alpine EDC, Evolution EDC, R.S. Line EDC, Techno EDC
- TCe 160 GPF Benzine158 pk1.332 cc · Intens EDC, R.S. Line EDC
| Motor | Brandstof | Vermogen | Cilinderinhoud | Uitvoeringen |
|---|---|---|---|---|
| TCe 100 LPG | LPG | 91/100 pk | 999 cc | Business Edition (Autogasbetrieb), Business Edition (Benzinbetrieb), Evolution (Autogasbetrieb), Evolution (Benzinbetrieb), Experience (Autogasbetrieb), Experience (Benzinbetrieb), Intens (Autogasbetrieb), Intens (Benzinbetrieb) |
| TCe 90 | Benzine | 91 pk | 999 cc | Business Edition, Equilibre, Evolution, Experience, Intens, Life, Techno, Zen |
| TCe 100 | Benzine | 100 pk | 999 cc | Business Edition, Experience, Intens, Life |
| BLUE dCi 115 | Diesel | 115 pk | 1.461 cc | Business Edition, Business Edition EDC, Intens, Intens EDC |
| TCe 130 GPF | Benzine | 130 pk | 1.332 cc | Business Edition, Business Edition EDC, Edition One, Edition One EDC, Experience, Experience EDC, Intens, Intens EDC |
| Mild Hybrid 140 | Benzine | 140 pk | 1.332 cc | Equilibre, Evolution, Evolution EDC, R.S. Line, Techno, Techno EDC, Techno Fast Track |
| TCe 140 GPF | Benzine | 140 pk | 1.332 cc | Business Edition, Business Edition EDC, Edition One, Edition One EDC, Experience, Experience EDC, Intens, Intens EDC, R.S. Line, R.S. Line EDC, Zen, Zen EDC |
| E-Tech Full Hybrid 145 | Benzine | 143 pk | 1.598 cc | Esprit Alpine Multi-Mode-Automatik, Techno Multi-Mode-Automatik |
| E-Tech Hybrid 145 | Benzine | 143 pk | 1.598 cc | Techno Fast Track Multi-Mode-Automatik, Techno Multi-Mode-Automatik |
| TCe 155 GPF | Benzine | 155 pk | 1.332 cc | Edition One EDC, Intens EDC |
| E-Tech Plug-in Hybrid 160 | Plug-in hybride | 158 pk | 1.598 cc | Business Edition Automatik, E-Tech engineered Automatik, Edition One Automatik, Iconic Automatik, Initiale Paris Automatik, Intens Automatik, R.S. Line Automatik, Techno Automatik |
| Mild Hybrid 160 | Benzine | 158 pk | 1.332 cc | Esprit Alpine EDC, Evolution EDC, R.S. Line EDC, Techno EDC |
| TCe 160 GPF | Benzine | 158 pk | 1.332 cc | Intens EDC, R.S. Line EDC |
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.
Welke uitrusting heeft de Captur 2?
Captur 2 TCe 140 GPF Intens (2024): 27 opties standaard, 7 op bestelling.
Veiligheid
- ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
- ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
- Antislipsysteem (Standaard)
- Bandenspanningscontrole (Standaard)
- Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
Rijhulp & parkeren
- Parkeersensoren (Standaard)
- Snelheidsbegrenzer (Standaard)
- Rijstrookassistent (Standaard)
- Verkeersbordherkenning (Standaard)
- Afstandswaarschuwing (Standaard)
- Hellingsassistent (Standaard)
- Adaptive cruise control (Optie)
- Dodehoekdetectie (Optie)
- Waarschuwing kruisend verkeer achter (Optie)
Multimedia & connectiviteit
- Apple CarPlay (Standaard)
- Android Auto (Standaard)
- Bluetooth (Standaard)
- Handsfree-systeem (Standaard)
- Radio (Standaard)
- DAB-radio (Standaard)
- Navigatiesysteem (Optie)
- Draadloos opladen (Optie)
Verlichting
- LED-koplampen (Standaard)
- Grootlichtassistent (Standaard)
- Lichtsensor (Standaard)
- Mistlampen (Optie)
Comfort & bediening
- Centrale vergrendeling (Standaard)
- Elektrische ramen (Standaard)
- Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
- Stuurbekrachtiging (Standaard)
Klimaat & zetels
- Airconditioning (Standaard)
- Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)
- Lederen zetels (Optie)
Exterieur, wielen & banden
- Lichtmetalen velgen (Standaard)
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.
De Renault Captur in België
Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.
| Jaar | nieuw | tweedehands |
|---|---|---|
| 2021 | 4.743 | 3.163 |
| 2022 | 3.756 | 3.165 |
| 2023 | 4.457 | 3.540 |
| 2024 | 4.046 | 3.919 |
| 2025 | 4.910 | 3.973 |
- Benzine72 %
- Hybride (ook plug-in)18 %
- Diesel10 %
Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.
Een tweedehands Captur kopen of verkopen
- 1
Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.
- 2
Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak; bij een plug-in hybride of elektrische versie naar de staat van de batterij.
- 3
Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.
Vragen over de Renault Captur
Hoeveel generaties heeft de Renault Captur?
Twee, sinds 2013.
Bestaat de Renault Captur als hybride?
Ja, de tweede generatie: als E-Tech Full Hybrid (143 pk) en als E-Tech Plug-in Hybrid (158 pk).
Je Captur verkopen?
Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.



