Citroën C4: alle generaties, motoren en uitvoeringen
De Citroën C4 bestaat sinds 2004 en telt drie generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de huidige C4, en waar je op let bij een tweedehands C4.
Welke motoren heeft de Citroën C4? In onze databank 51 motorversies over drie generaties, van 88 pk (1.4 16V, C4 (1e generatie)) tot 177 pk (Coupé 2.0 16V, C4 (1e generatie)), in benzine, diesel en elektrisch.
De generaties van de Citroën C4
C4 (3e generatie) · 2020–nu
De huidige C4, sinds 2020, ook als C4 X (met een langere achterkant). Benzine, diesel, hybride (136 pk) en elektrisch (ë-C4, 136 of 156 pk).
16 motorversiesMotoren en vermogens
- Hybrid 100 Benzine101 pk1.199 cc · You e-DSC6
- PureTech 100 Benzine101 pk1.199 cc · Feel, Live, Live Pack, You
- X PureTech 100 Benzine101 pk1.199 cc · Feel, You
- BlueHDi 110 Diesel110 pk1.499 cc · C-Series, Feel, Feel Pack, Shine
- BlueHDi 130 Diesel131 pk1.499 cc · C-Series EAT8, Feel Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8
- PureTech 130 Benzine131 pk1.199 cc · C-Series, C-Series EAT8, Feel, Feel EAT8, Feel Pack, Feel Pack EAT8, Max, Max EAT8, Plus, Plus EAT8, Shine, Shine EAT8, You
- X BlueHDi 130 Diesel131 pk1.499 cc · Feel Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8
- X PureTech 130 Benzine131 pk1.199 cc · Feel Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8
- Hybrid 136 Benzine136 pk1.199 cc · Max e-DSC6, Plus e-DSC6, You e-DSC6
- X Hybrid 136 Benzine136 pk1.199 cc · Max e-DSC6, Plus e-DSC6, You e-DSC6
- e-C4 Elektrisch136 pkC-Series
- e-C4 136 Elektrisch136 pkFeel, Feel Pack, Max, Plus, Shine, You, e-Series
- e-C4 X 136 Elektrisch136 pkFeel, Feel Pack, Max, Plus, Shine, Shine Pack, You, e-Series
- PureTech 155 Benzine155 pk1.199 cc · Shine EAT8
- e-C4 156 Elektrisch156 pkMax, Plus, Shine, You, e-Series
- e-C4 X 156 Elektrisch156 pkMax, Plus, Shine, You, e-Series
| Motor | Brandstof | Vermogen | Cilinderinhoud | Uitvoeringen |
|---|---|---|---|---|
| Hybrid 100 | Benzine | 101 pk | 1.199 cc | You e-DSC6 |
| PureTech 100 | Benzine | 101 pk | 1.199 cc | Feel, Live, Live Pack, You |
| X PureTech 100 | Benzine | 101 pk | 1.199 cc | Feel, You |
| BlueHDi 110 | Diesel | 110 pk | 1.499 cc | C-Series, Feel, Feel Pack, Shine |
| BlueHDi 130 | Diesel | 131 pk | 1.499 cc | C-Series EAT8, Feel Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8 |
| PureTech 130 | Benzine | 131 pk | 1.199 cc | C-Series, C-Series EAT8, Feel, Feel EAT8, Feel Pack, Feel Pack EAT8, Max, Max EAT8, Plus, Plus EAT8, Shine, Shine EAT8, You |
| X BlueHDi 130 | Diesel | 131 pk | 1.499 cc | Feel Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8 |
| X PureTech 130 | Benzine | 131 pk | 1.199 cc | Feel Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8 |
| Hybrid 136 | Benzine | 136 pk | 1.199 cc | Max e-DSC6, Plus e-DSC6, You e-DSC6 |
| X Hybrid 136 | Benzine | 136 pk | 1.199 cc | Max e-DSC6, Plus e-DSC6, You e-DSC6 |
| e-C4 | Elektrisch | 136 pk | C-Series | |
| e-C4 136 | Elektrisch | 136 pk | Feel, Feel Pack, Max, Plus, Shine, You, e-Series | |
| e-C4 X 136 | Elektrisch | 136 pk | Feel, Feel Pack, Max, Plus, Shine, Shine Pack, You, e-Series | |
| PureTech 155 | Benzine | 155 pk | 1.199 cc | Shine EAT8 |
| e-C4 156 | Elektrisch | 156 pk | Max, Plus, Shine, You, e-Series | |
| e-C4 X 156 | Elektrisch | 156 pk | Max, Plus, Shine, You, e-Series |
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.
Welke uitrusting heeft de C4 (3e generatie)?
C4 (3e generatie) PureTech 130 You (2025): 24 opties standaard, 2 op bestelling.
Veiligheid
- ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
- ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
- Antislipsysteem (Standaard)
- Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
- Bandenspanningscontrole (Standaard)
- Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
- Automatisch noodremsysteem (Optie)
Rijhulp & parkeren
- Parkeersensoren (Standaard)
- Snelheidsbegrenzer (Standaard)
- Rijstrookassistent (Standaard)
- Verkeersbordherkenning (Standaard)
- Afstandswaarschuwing (Standaard)
- Hellingsassistent (Standaard)
- Adaptive cruise control (Optie)
Multimedia & connectiviteit
- Apple CarPlay (Standaard)
- Android Auto (Standaard)
- Bluetooth (Standaard)
- Handsfree-systeem (Standaard)
- Radio (Standaard)
- DAB-radio (Standaard)
Comfort & bediening
- Centrale vergrendeling (Standaard)
- Elektrische ramen (Standaard)
- Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
- Stuurbekrachtiging (Standaard)
Klimaat & zetels
- Airconditioning (Standaard)
- Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.
De Citroën C4 in België
Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.
| Jaar | nieuw | tweedehands |
|---|---|---|
| 2021 | 2.312 | 2.290 |
| 2022 | 2.171 | 2.464 |
| 2023 | 2.303 | 2.365 |
| 2024 | 1.292 | 2.440 |
| 2025 | 1.174 | 3.009 |
- Benzine69 %
- Diesel20 %
- Elektrisch9 %
- Hybride (ook plug-in)3 %
Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.
Een tweedehands C4 kopen of verkopen
- 1
Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.
- 2
Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak; bij een plug-in hybride of elektrische versie naar de staat van de batterij.
- 3
Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.
Vragen over de Citroën C4
Hoeveel generaties heeft de Citroën C4?
Drie, sinds 2004.
Bestaat de Citroën C4 elektrisch?
Ja, de derde generatie als ë-C4 en ë-C4 X, met 136 of 156 pk.
Je C4 verkopen?
Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.



