Citroën C5 Aircross: alle generaties, motoren en uitvoeringen
De Citroën C5 Aircross bestaat sinds 2019 en telt twee generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de vorige generatie (C5 Aircross (1e generatie)), en waar je op let bij een tweedehands C5 Aircross. De motoren en de uitrusting van de nieuwste C5 Aircross (sinds 2025) staan nog niet in onze databank.
Welke motoren heeft de Citroën C5 Aircross? In onze databank 8 motorversies, van 131 pk (BlueHDi 130 Stop&Start) tot 224 pk (Hybrid 225 Stop&Start), in benzine, diesel en plug-in hybride.
De generaties van de Citroën C5 Aircross
C5 Aircross (1e generatie) · 2019–2025
De eerste C5 Aircross: benzine, diesel, hybride (136 pk) en plug-in hybride (181 of 224 pk).
8 motorversiesMotoren en vermogens
- BlueHDi 130 Stop&Start Diesel131 pk1.499 cc · C-Series EAT8, Feel EAT8, Feel Pack EAT8, Live, Live EAT8, Live Pack, Live Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8, Shine Pack EAT8
- PureTech 130 Stop&Start Benzine131 pk1.199 cc · C-Series, C-Series EAT8, Feel, Feel EAT8, Feel Pack, Feel Pack EAT8, Live, Live Pack, Plus, Shine, Shine EAT8, Shine Pack EAT8, Start, You
- Hybrid 136 Benzine136 pk1.199 cc · C-Series e-DSC6, Max e-DSC6, Plus e-DSC6, Shine e-DSC6, You e-DSC6, e-Series e-DSC6
- BlueHDi 180 Stop&Start Diesel177 pk1.997 cc · Feel EAT8, Feel Pack EAT8, Live EAT8, Shine EAT8, Shine Pack EAT8
- Plug-In-Hybrid 180 Stop&Start Plug-in hybride181 pk1.598 cc · C-Series e-EAT8, Feel Pack e-EAT8, Max e-EAT8, Plus e-EAT8, You e-EAT8, e-Series e-EAT8
- PureTech 180 Stop&Start Benzine181 pk1.598 cc · Feel EAT8, Live EAT8, Shine EAT8, Shine Pack EAT8
- Hybrid 225 Stop&Start Benzine224 pk1.598 cc · AG2R Citroen Team e-EAT8, C-Series e-EAT8, Feel Pack e-EAT8, Shine Pack e-EAT8
- Plug-In-Hybrid 225 Stop&Start Plug-in hybride224 pk1.598 cc · C-Series e-EAT8, Feel Pack e-EAT8, Max e-EAT8, Plus e-EAT8, Shine Pack e-EAT8, Shine e-EAT8, e-Series e-EAT8
| Motor | Brandstof | Vermogen | Cilinderinhoud | Uitvoeringen |
|---|---|---|---|---|
| BlueHDi 130 Stop&Start | Diesel | 131 pk | 1.499 cc | C-Series EAT8, Feel EAT8, Feel Pack EAT8, Live, Live EAT8, Live Pack, Live Pack EAT8, Max EAT8, Plus EAT8, Shine EAT8, Shine Pack EAT8 |
| PureTech 130 Stop&Start | Benzine | 131 pk | 1.199 cc | C-Series, C-Series EAT8, Feel, Feel EAT8, Feel Pack, Feel Pack EAT8, Live, Live Pack, Plus, Shine, Shine EAT8, Shine Pack EAT8, Start, You |
| Hybrid 136 | Benzine | 136 pk | 1.199 cc | C-Series e-DSC6, Max e-DSC6, Plus e-DSC6, Shine e-DSC6, You e-DSC6, e-Series e-DSC6 |
| BlueHDi 180 Stop&Start | Diesel | 177 pk | 1.997 cc | Feel EAT8, Feel Pack EAT8, Live EAT8, Shine EAT8, Shine Pack EAT8 |
| Plug-In-Hybrid 180 Stop&Start | Plug-in hybride | 181 pk | 1.598 cc | C-Series e-EAT8, Feel Pack e-EAT8, Max e-EAT8, Plus e-EAT8, You e-EAT8, e-Series e-EAT8 |
| PureTech 180 Stop&Start | Benzine | 181 pk | 1.598 cc | Feel EAT8, Live EAT8, Shine EAT8, Shine Pack EAT8 |
| Hybrid 225 Stop&Start | Benzine | 224 pk | 1.598 cc | AG2R Citroen Team e-EAT8, C-Series e-EAT8, Feel Pack e-EAT8, Shine Pack e-EAT8 |
| Plug-In-Hybrid 225 Stop&Start | Plug-in hybride | 224 pk | 1.598 cc | C-Series e-EAT8, Feel Pack e-EAT8, Max e-EAT8, Plus e-EAT8, Shine Pack e-EAT8, Shine e-EAT8, e-Series e-EAT8 |
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.
Welke uitrusting heeft de C5 Aircross (1e generatie)?
C5 Aircross (1e generatie) PureTech 130 Stop&Start Feel EAT8 (2025): 22 opties standaard, 12 op bestelling.
Veiligheid
- ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
- ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
- Antislipsysteem (Standaard)
- Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
- Bandenspanningscontrole (Standaard)
- Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
- Automatisch noodremsysteem (Optie)
Rijhulp & parkeren
- Parkeersensoren (Standaard)
- Snelheidsbegrenzer (Standaard)
- Rijstrookassistent (Standaard)
- Dodehoekdetectie (Standaard)
- Verkeersbordherkenning (Standaard)
- Afstandswaarschuwing (Standaard)
- Hellingsassistent (Standaard)
- Achteruitrijcamera (Optie)
- Adaptive cruise control (Optie)
- Waarschuwing kruisend verkeer achter (Optie)
Multimedia & connectiviteit
- Navigatiesysteem (Optie)
- Apple CarPlay (Optie)
- Android Auto (Optie)
- Bluetooth (Optie)
- Handsfree-systeem (Optie)
- Radio (Optie)
- DAB-radio (Optie)
Verlichting
- LED-koplampen (Standaard)
- Lichtsensor (Standaard)
- Grootlichtassistent (Optie)
Comfort & bediening
- Centrale vergrendeling (Standaard)
- Elektrische ramen (Standaard)
- Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
- Stuurbekrachtiging (Standaard)
Klimaat & zetels
- Airconditioning (Standaard)
- Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)
Exterieur, wielen & banden
- Lichtmetalen velgen (Standaard)
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.
De Citroën C5 Aircross in België
Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.
| Jaar | nieuw | tweedehands |
|---|---|---|
| 2021 | 2.261 | 631 |
| 2022 | 2.522 | 772 |
| 2023 | 2.930 | 1.097 |
| 2024 | 1.356 | 1.531 |
| 2025 | 1.217 | 1.584 |
- Benzine39 %
- Hybride (ook plug-in)36 %
- Diesel25 %
Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.
Een tweedehands C5 Aircross kopen of verkopen
- 1
Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.
- 2
Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak; bij een plug-in hybride of elektrische versie naar de staat van de batterij.
- 3
Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.
Vragen over de Citroën C5 Aircross
Hoeveel generaties heeft de Citroën C5 Aircross?
Twee, sinds 2019; de nieuwste sinds 2025.
Bestaat de Citroën C5 Aircross als plug-in hybride?
Ja: de eerste generatie met 181 of 224 pk; de tweede (sinds 2025) ook.
Je C5 Aircross verkopen?
Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.



