Modelgids

BMW 1 Reeks: alle generaties, motoren en uitvoeringen

De BMW 1 Reeks bestaat sinds 2004 en telt vier generaties. Hieronder vind je per generatie de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de huidige 1 Reeks, en waar je op let bij een tweedehands 1 Reeks.

4generaties (sinds 2004)
40motorversies in onze databank
340 pkkrachtigste: 1 Reeks F70 M135

Welke motoren heeft de BMW 1 Reeks? In onze databank 40 motorversies over vier generaties, van 95 pk (114d, 1 Reeks F20/F21) tot 340 pk (M140i, 1 Reeks F20/F21), in benzine en diesel.

De generaties van de BMW 1 Reeks

De BMW 1 Reeks door de jaren heen (illustratie)

1 Reeks F70 · 2024–nu

De huidige 1 Reeks, sinds 2024, met voorwielaandrijving. Er zijn benzine- en dieselmotoren van 122 pk (116) tot 300 pk in de M135, die vierwielaandrijving heeft.

6 motorversies

Motoren en vermogens

  • 116 Benzine122 pk1.499 cc · M Sport Design Steptronic (DKG), M Sportpaket Steptronic (DKG), Steptronic (DKG)
  • 118d Diesel150 pk1.995 cc · M Sport Design Steptronic (DKG), M Sportpaket Pro Steptronic (DKG), M Sportpaket Steptronic (DKG), Steptronic (DKG)
  • 120d Diesel163 pk1.995 cc · M Sport Design Steptronic (DKG), M Sportpaket Pro Steptronic (DKG), M Sportpaket Steptronic (DKG), Steptronic (DKG)
  • 120 Benzine170 pk1.499 cc · M Sport Design Steptronic (DKG), M Sportpaket Pro Steptronic (DKG), M Sportpaket Steptronic (DKG), Steptronic (DKG)
  • 123 Benzine218 pk1.499 cc · M Sport Design xDrive Steptronic (DKG), M Sportpaket Pro xDrive Steptronic (DKG), M Sportpaket xDrive Steptronic (DKG), xDrive Steptronic (DKG)
  • M135 Benzine300 pk1.998 cc · M Sportpaket Pro xDrive Steptronic (DKG), xDrive Steptronic (DKG)

Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.

Welke uitrusting heeft de 1 Reeks F70?

33standaard7op bestelling

1 Reeks F70 118d Steptronic (DKG) (2025): 33 opties standaard, 7 op bestelling.

Veiligheid

  • ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
  • ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
  • Antislipsysteem (Standaard)
  • Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
  • Banden­spanningscontrole (Standaard)
  • Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
  • Automatisch noodremsysteem (Optie)

Rijhulp & parkeren

  • Parkeersensoren (Standaard)
  • Achteruitrijcamera (Standaard)
  • Automatisch parkeersysteem (Standaard)
  • Snelheidsbegrenzer (Standaard)
  • Rijstrookassistent (Standaard)
  • Dodehoekdetectie (Standaard)
  • Waarschuwing kruisend verkeer achter (Standaard)
  • Verkeersbordherkenning (Standaard)
  • Afstandswaarschuwing (Standaard)
  • Hellingsassistent (Standaard)
  • Adaptive cruise control (Optie)

Multimedia & connectiviteit

  • Navigatiesysteem (Standaard)
  • Apple CarPlay (Standaard)
  • Android Auto (Standaard)
  • Bluetooth (Standaard)
  • Handsfree-systeem (Standaard)
  • Radio (Standaard)
  • DAB-radio (Standaard)
  • Wi-Fi hotspot (Standaard)
  • Draadloos opladen (Optie)

Verlichting

  • LED-koplampen (Standaard)
  • Lichtsensor (Standaard)
  • Meedraaiende koplampen (Optie)
  • Grootlichtassistent (Optie)

Comfort & bediening

  • Centrale vergrendeling (Standaard)
  • Elektrische ramen (Standaard)
  • Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
  • Stuurbekrachtiging (Standaard)
  • Head-up display (Optie)

Klimaat & zetels

  • Airconditioning (Standaard)
  • Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)

Exterieur, wielen & banden

  • Lichtmetalen velgen (Standaard)
  • Trekhaak (Optie)

Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.

De BMW 1 Reeks in België

Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.

14.586tweedehands ingeschreven in 2025
−1 %tweedehands sinds 2021 (14.700)
3.281nieuw ingeschreven in 2025
Inschrijvingen per jaar
Inschrijvingen per jaar
Jaarnieuwtweedehands
20216.07314.700
20223.85813.768
20235.92814.132
20243.13014.539
20253.28114.586
Brandstof tweedehands 2025
  • Benzine62 %
  • Diesel37 %
  • Hybride (ook plug-in)1 %

Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.

Een tweedehands 1 Reeks kopen of verkopen

  1. 1

    Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.

  2. 2

    Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak.

  3. 3

    Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.

Vragen over de BMW 1 Reeks

Hoeveel generaties heeft de BMW 1 Reeks?

Vier, sinds 2004.

Heeft de BMW 1 Reeks achterwielaandrijving?

De eerste twee generaties (E81/E87 en F20/F21, tot 2019) wel. Sinds de F40 van 2019 heeft de 1 Reeks voorwielaandrijving; de sportiefste versies hebben vierwielaandrijving.

Wat is de krachtigste BMW 1 Reeks?

De M140i van de F20/F21-generatie, met 340 pk.

Je 1 Reeks verkopen?

Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.

Vraag een bod aan