SEAT Tarraco: alle generaties, motoren en uitvoeringen
De SEAT Tarraco werd gebouwd van 2019 tot 2024 en telt één generatie. Hieronder vind je de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de laatste Tarraco, en waar je op let bij een tweedehands Tarraco.
Welke motoren heeft de SEAT Tarraco? In onze databank 4 motorversies, van 150 pk (1.5 TSI ACT) tot 245 pk (1.4 e-HYBRID), in benzine en diesel.
De generaties van de SEAT Tarraco
Tarraco · 2019–2024
De grootste SUV van SEAT, ook met zeven zitplaatsen. Benzine, diesel en een plug-in hybride (e-HYBRID, 245 pk). De productie stopte in 2024, zonder rechtstreekse opvolger bij SEAT.
4 motorversiesMotoren en vermogens
- 1.5 TSI ACT Benzine150 pk1.498 cc · FR, FR DSG, Style, Style DSG, Xcellence, Xcellence DSG, Xperience, Xperience DSG
- 2.0 TDI Diesel150/200 pk1.968 cc · FR, FR 4Drive DSG, FR DSG, Style, Style 4Drive DSG, Style DSG, Xcellence, Xcellence 4Drive DSG, Xcellence DSG, Xperience, Xperience 4Drive DSG, Xperience DSG
- 1.4 e-HYBRID Benzine245 pk1.395 cc · FR DSG, Xcellence DSG, Xperience DSG
- 2.0 TSI Benzine245 pk1.984 cc · FR 4Drive DSG, Xcellence 4Drive DSG, Xperience 4Drive DSG
| Motor | Brandstof | Vermogen | Cilinderinhoud | Uitvoeringen |
|---|---|---|---|---|
| 1.5 TSI ACT | Benzine | 150 pk | 1.498 cc | FR, FR DSG, Style, Style DSG, Xcellence, Xcellence DSG, Xperience, Xperience DSG |
| 2.0 TDI | Diesel | 150/200 pk | 1.968 cc | FR, FR 4Drive DSG, FR DSG, Style, Style 4Drive DSG, Style DSG, Xcellence, Xcellence 4Drive DSG, Xcellence DSG, Xperience, Xperience 4Drive DSG, Xperience DSG |
| 1.4 e-HYBRID | Benzine | 245 pk | 1.395 cc | FR DSG, Xcellence DSG, Xperience DSG |
| 2.0 TSI | Benzine | 245 pk | 1.984 cc | FR 4Drive DSG, Xcellence 4Drive DSG, Xperience 4Drive DSG |
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.
Welke uitrusting heeft de Tarraco?
Tarraco 2.0 TDI FR DSG (2024): 29 opties standaard, 9 op bestelling.
Veiligheid
- ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
- ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
- Antislipsysteem (Standaard)
- Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
- Bandenspanningscontrole (Standaard)
- Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
Rijhulp & parkeren
- Parkeersensoren (Standaard)
- Achteruitrijcamera (Standaard)
- Automatisch parkeersysteem (Standaard)
- Adaptive cruise control (Standaard)
- Rijstrookassistent (Standaard)
- Afstandswaarschuwing (Standaard)
- Hellingsassistent (Standaard)
- Snelheidsbegrenzer (Optie)
- Dodehoekdetectie (Optie)
- Waarschuwing kruisend verkeer achter (Optie)
- Verkeersbordherkenning (Optie)
Multimedia & connectiviteit
- Apple CarPlay (Standaard)
- Android Auto (Standaard)
- Bluetooth (Standaard)
- Handsfree-systeem (Standaard)
- Radio (Standaard)
- DAB-radio (Standaard)
- Navigatiesysteem (Optie)
- Draadloos opladen (Optie)
Verlichting
- LED-koplampen (Standaard)
- Lichtsensor (Standaard)
- Mistlampen (Standaard)
- Grootlichtassistent (Optie)
Comfort & bediening
- Centrale vergrendeling (Standaard)
- Elektrische ramen (Standaard)
- Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
- Stuurbekrachtiging (Standaard)
Klimaat & zetels
- Airconditioning (Standaard)
- Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)
- Lederen zetels (Optie)
Exterieur, wielen & banden
- Lichtmetalen velgen (Standaard)
- Trekhaak (Optie)
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.
De SEAT Tarraco in België
Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.
| Jaar | nieuw | tweedehands |
|---|---|---|
| 2021 | 555 | 136 |
| 2022 | 199 | 118 |
| 2023 | 198 | 232 |
| 2024 | 55 | 234 |
| 2025 | 1 | 199 |
- Benzine57 %
- Diesel36 %
- Hybride (ook plug-in)7 %
Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.
Een tweedehands Tarraco kopen of verkopen
- 1
Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.
- 2
Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak; bij een plug-in hybride of elektrische versie naar de staat van de batterij.
- 3
Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.
Vragen over de SEAT Tarraco
Hoeveel generaties heeft de SEAT Tarraco?
Eén, van 2019 tot 2024.
Wordt de SEAT Tarraco nog gemaakt?
Nee: de productie stopte in 2024.
Bestaat de SEAT Tarraco als plug-in hybride?
Ja, als Tarraco e-HYBRID, met 245 pk.
Je Tarraco verkopen?
Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.



