Land Rover Range Rover Velar: alle generaties, motoren en uitvoeringen
De Range Rover Velar bestaat sinds 2017 en telt één generatie. Hieronder vind je de bouwjaren en alle motoren met hun vermogen, de uitrusting per uitvoering van de huidige Range Rover Velar, en waar je op let bij een tweedehands Range Rover Velar.
Welke motoren heeft de Land Rover Range Rover Velar? In onze databank 11 motorversies, van 180 pk (D180) tot 550 pk (P550), in benzine, diesel en plug-in hybride.
De generaties van de Land Rover Range Rover Velar
Range Rover Velar · 2017–nu
De Velar kwam in 2017, tussen de Evoque en de Range Rover Sport. Diesel, benzine en een plug-in hybride (P400e, 404 pk); het topmodel had 550 pk.
11 motorversiesMotoren en vermogens
- D180 Diesel180 pk1.999 cc · Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- D200 Diesel204 pk1.997/1.998 cc · Auric Edition Automatik, Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- D240 Diesel240 pk1.999 cc · Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- P250 250 pk1.997 cc · Auric Edition Automatik, Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- D275 Diesel275 pk2.993 cc · Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- D300 Diesel300 pk2.993/2.996/2.997/2.998 cc · Auric Edition Automatik, Autobiography Automatik, Automatik, Dynamic HSE Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, First Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- P300 Benzine300 pk1.998 cc · Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- P380 Benzine380 pk2.995 cc · Automatik, First Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- P400 Benzine400 pk2.995/2.996/2.997 cc · Autobiography Automatik, Automatik, Dynamic HSE Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- P400e Plug-in-Hybrid Plug-in hybride404 pk1.997/1.998 cc · Auric Edition Automatik, Autobiography Automatik, Automatik, Dynamic HSE Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik
- P550 Benzine550 pk4.999 cc · SVAutobiography Dynamic Edition Automatik
| Motor | Brandstof | Vermogen | Cilinderinhoud | Uitvoeringen |
|---|---|---|---|---|
| D180 | Diesel | 180 pk | 1.999 cc | Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| D200 | Diesel | 204 pk | 1.997/1.998 cc | Auric Edition Automatik, Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| D240 | Diesel | 240 pk | 1.999 cc | Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| P250 | 250 pk | 1.997 cc | Auric Edition Automatik, Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik | |
| D275 | Diesel | 275 pk | 2.993 cc | Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| D300 | Diesel | 300 pk | 2.993/2.996/2.997/2.998 cc | Auric Edition Automatik, Autobiography Automatik, Automatik, Dynamic HSE Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, First Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| P300 | Benzine | 300 pk | 1.998 cc | Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| P380 | Benzine | 380 pk | 2.995 cc | Automatik, First Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| P400 | Benzine | 400 pk | 2.995/2.996/2.997 cc | Autobiography Automatik, Automatik, Dynamic HSE Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| P400e Plug-in-Hybrid | Plug-in hybride | 404 pk | 1.997/1.998 cc | Auric Edition Automatik, Autobiography Automatik, Automatik, Dynamic HSE Automatik, Dynamic SE Automatik, Edition Automatik, HSE Automatik, R-Dynamic Automatik, R-Dynamic HSE Automatik, R-Dynamic S Automatik, R-Dynamic SE Automatik, S Automatik, SE Automatik |
| P550 | Benzine | 550 pk | 4.999 cc | SVAutobiography Dynamic Edition Automatik |
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Vermogen en cilinderinhoud per motor, alle versies.
Welke uitrusting heeft de Range Rover Velar?
Range Rover Velar D300 Automatik (2025): 36 opties standaard, 7 op bestelling.
Veiligheid
- Automatisch noodremsysteem (Standaard)
- ABS (antiblokkeersysteem) (Standaard)
- ESP (stabiliteitscontrole) (Standaard)
- Antislipsysteem (Standaard)
- Vermoeidheidsherkenning (Standaard)
- Bandenspanningscontrole (Standaard)
- Isofix (kinderzitbevestiging) (Standaard)
Rijhulp & parkeren
- Parkeersensoren (Standaard)
- Achteruitrijcamera (Standaard)
- Adaptive cruise control (Standaard)
- Snelheidsbegrenzer (Standaard)
- Rijstrookassistent (Standaard)
- Dodehoekdetectie (Standaard)
- Waarschuwing kruisend verkeer achter (Standaard)
- Verkeersbordherkenning (Standaard)
- Afstandswaarschuwing (Standaard)
- Hellingsassistent (Standaard)
- Automatisch parkeersysteem (Optie)
Multimedia & connectiviteit
- Navigatiesysteem (Standaard)
- Apple CarPlay (Standaard)
- Android Auto (Standaard)
- Bluetooth (Standaard)
- Handsfree-systeem (Standaard)
- Draadloos opladen (Standaard)
- Radio (Standaard)
- DAB-radio (Standaard)
- Wi-Fi hotspot (Optie)
Verlichting
- LED-koplampen (Standaard)
- Lichtsensor (Standaard)
- Meedraaiende koplampen (Optie)
- Grootlichtassistent (Optie)
- Mistlampen (Optie)
Comfort & bediening
- Centrale vergrendeling (Standaard)
- Elektrische ramen (Standaard)
- Regensensor-ruitenwissers (Standaard)
- Stuurbekrachtiging (Standaard)
- Head-up display (Optie)
Klimaat & zetels
- Airconditioning (Standaard)
- Lederen zetels (Standaard)
- Achterbank 1/3 - 2/3 neerklapbaar (Standaard)
Exterieur, wielen & banden
- Lichtmetalen velgen (Standaard)
- Trekhaak (Optie)
Aandrijving & techniek
- vierwielaandrijving 4x4 (Standaard)
Bron: Carnet-voertuigdatabank. Standaard = in elke versie van deze uitvoering; optie = op bestelling.
De Land Rover Range Rover Velar in België
Hoeveel exemplaren er elk jaar worden ingeschreven, nieuw en tweedehands, volgens de cijfers van FOD Mobiliteit.
| Jaar | nieuw | tweedehands |
|---|---|---|
| 2021 | 675 | 331 |
| 2022 | 501 | 444 |
| 2023 | 622 | 588 |
| 2024 | 343 | 658 |
| 2025 | 235 | 722 |
- Diesel43 %
- Hybride (ook plug-in)42 %
- Benzine15 %
Bron: FOD Mobiliteit, inschrijvingen 2021–2025, heel België.
Een tweedehands Range Rover Velar kopen of verkopen
- 1
Vraag de Car-Pass en het onderhoudsboekje, en kijk na of de kilometerstand daarmee klopt.
- 2
Bij een automaat vraag je naar het onderhoud van de versnellingsbak; bij een plug-in hybride of elektrische versie naar de staat van de batterij.
- 3
Kijk de uitvoering na met de lijst hierboven: zo weet je welke uitrusting standaard is en wat een betaalde optie was.
Vragen over de Land Rover Range Rover Velar
Hoeveel generaties heeft de Range Rover Velar?
Eén, sinds 2017.
Bestaat de Range Rover Velar als plug-in hybride?
Ja, als P400e, met 404 pk.
Je Range Rover Velar verkopen?
Handelaars bieden op je auto. We bellen je binnen 24 uur.



